محاسبه فوری قیمت یک آگهی ویژه:

مبلغ قابل پرداخت: ریال

دسته بندی آگهی ها

جزئیات آگهی

دانلود,پاورپوینت بررسی روستای ماسوله,pptx

دانلود,پاورپوینت بررسی روستای ماسوله,pptx

تاریخ ایجاد 13/09/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ:    قیمت: 5800 تومان     تعدادمشاهده  1  

دانلود,پاورپوینت بررسی روستای ماسوله,pptx
 
 مطلب مفید 
شهر تاریخی و توریستی ماسوله، یکی از نقاط تاریخی، سرسبز و خوش آب و هوای شمال ایران با هوای مه آلود، تابستانهای خنک و زمستانهای پر برف است که بومیان آن را تالش‌ها تشکیل می دهند. ماسوله در جنوب غربی استان گیلان در بخش سردار جنگل فومن، ۶۰ کیلومتری شهر رشت ۳۶ کیلومتری شهر فومن و ۲۰ کیلومتری شهر ماکلوان واقع است.
 
راه قدیمی ماسوله به خلخال که در گذشته شاهراه ارتباطی گیلان و آذربایجان بوده‌است به منظور حفاظت از محیط زیست، طبیعت بکر و میراث معنوی ماسوله و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و دخل و تصرف، با دخالت سازمان حفاظت از محیط زیست و پایگاه میراث فرهنگی ماسوله در چندین دهه گذشته از سمت استان گیلان حفاظت شده‌است. 
 
این شهر در سال ۱۳۵۴ هجری خورشیدی طی شماره ۱۰۹۰ در فهرست آثار ملی به عنوان میراث فرهنگی و طبیعی به ثبت رسیده‌است. ماسوله در پی احداث جاده ارتباطی جدید بین گیلان و آذربایجان و نیز قحطی ۱۳۲۰ و … بیشتر جمعیت خود را از دست داد. پس از ثبت ماسوله به عنوان میراث فرهنگی و طبیعی، اجازه ساخت و ساز و توسعه شهر توسط شهرداری ماسوله (تأسیس ۱۳۱۱)، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان حفاظت محیط زیست داده نشد و در نتیجه هزاران تن از اهالی ماسوله طی هفتاد سال گذشته در نقاط مختلف ایران به ویژه تهران مقیم شدند.[۳] این شهر هم‌اکنون در برابر مسائلی مانند ریزش سنگ، سیل، رانش زمین، زمین‌لرزه، تصرف به منظور توسعه عمرانی و انسانی و تخریب و… حفاظت می‌شود؛ و در صف انتظار جهت ثبت به عنوان میراث جهانی برای حفاظت بیشتر قرار دارد. 
 
زبان اصلی مردم ماسوله مانند زبان مردم غرب گیلان و جنوب جمهوری آذربایجان، تالشی است که به زبان اوستایی و زبان تاتی بسیار نزدیک است.  دین مردم ماسوله اسلام و مذهبشان شیعه است. 
 
 
 
 
پاورپوینت روستای ماسوله دانشجویان معماری در مقطع کاردانی و کارشناسی باید درسی تخت عنوان درس روستا، با ارائه پاورپوینتی به بررسی در مورد آن روستا و همچنین با تحقیقات میدانی(نیاز به حضور در روستای مورد نظر) می پردازند
فهرست مطالب
 
    مصالح و شیوه های ساخت در ماسوله
    مصالح ساختمانی
    شیوه های ساخت از پی تا سقف
    فواید تیر های چوبی
    بررسی یکی از خانه های روستایی
    بررسی نوع نماها
    دیتیل های اجرایی
    عکس های میدانی از محل
 
در ماسوله از دیر باز مصالح عمده ای در ساختمان به کار گرفته شده که عبارتند از: سنگ، چوب، خشت، گل و شاخه های سرخس. استفاده از آجر، بلوک سیمانی، بتن، فولاد و در و پنجره های آهنی در سال های اخیر، البته در موارد معدود معلول شده است. سنگ که از کوه های نزدیک به دست می آید به صورت لاشه و شکسته مورد استفاده قرار می گیرد. چوب معمولاً از جنس بلوط، زبان گنجشک (ون) و راش است به صورت تیر در سقف یا در کلاف.
مصالح مورد استفاده در ساختمان های ماسوله
 
برای ساختن پی ابتدا زمین را کنده تا زمین بکر (بدنه سنگی کوه) و به اصطلاح محلی “چیل” آشکار شود، سپس کار پی سازی با بر هم نهادن سنگ های شکسته و ملات گل آغاز می شود. در کلاف بندی ساختمان، در، پنجره و نرده های بالکن و … استفاده می شود. پاورپوینت روستای ماسوله از بلوط و زبان گنجشک که مقاومت شان بیشتر است در بخش های اصلی و نگهدارنده ساختمان استفاده می شود. خشت خام به ابعاد ۲۵× ۲۵ یا ۳۰ ×۳۰ سانتی متر و ضخامت ۸-۷ سانتی متر در دیوارهای طبقه اول استفاده می شود. این خشت ها در قالب های چوبی زده شده و به مدت یک یا دو روز در آفتاب تابستان خشک می شود.
ملات گل
 
از گل به عنوان ملات، اندود دیوار و پوشش سقف استفاده می شود. گل بام که در اصطلاح محلی “فوش” نامیده می شود بردو نوع است: یکی دارای دانه های سیاه و به هم چسبیده است که از آن پوشش بخش های میانی بام استفاده می کنند و دیگری فوش سبز به علت چسبندگی بیشتر در گوشه ها استفاده می شود. نوع دیگر گل که زرد رنگ است و در اصطلاح محلی زرده گل برای پوشش نهایی نما و رنگ آمیزی دیوارهای خارجی به کار برده می شود.
شیوه های ساختدانلود 
 
برای ساخت پی در ردیف های پایین تر از سنگ ها ی بزرگ تر استفاده می شود. دیوار های طبقه همکف نیز با سنگ ساخته شده و با تیرهای چوبی کلاف (افقی و عمودی) شده، در ساختمان یک طبقه ضخامت دیوار حدود ۶۰ سانتی متر و در ساختمان دو یا سه طبقه حدود ۸۰-۷۰ سانتی متر و گاه تا ۱ متر است. برای کلاف بندی افقی از تیر های چوبی به قطر ۱۵-۱۰ سانتی متر در امتداد طول دیوار قرار می گیرند و در هر پنج شش ردیف در دیوار تکرار می شود تا به سقف برسد.پاورپوینت روستای ماسوله در کلاف بندی عمودی چوب ها در کنج دیوارها و کنار بازشوها قرار دارد. جنس چوب های کلاف بندی از مازو یا بلوط است. استفاده از سنگ در طبقه همکف علاوه بر استحکام، عدم نفوذ آب است.
دیوار
 
بعد از اجرای سقف همینکه از استحکام دیوار و عدم نفوذ آب اطمینان حاصل شد دیوار با خشت خام ساخته می شود. در دیوار های خشتی، خشت ها ردیفی بر روی همدیگر قرار می گیرند و در مواردی که بار دیوار سبک تر است، خشت ها اصطلاحاً راسته چینی می شوند. دیواری که در جانب شیب کوه قرار دارد به دلیل امکان نفوذ آب از سراشیبی کوه، سنگ چینی تا جایی که ساختمان به کوه تکیه دارد، ادامه می یابد.در ساختمان های یک طبقه، معمولاً تمام دیوار ها از سنگ است اما در ساختمان های دو و سه طبقه از طبقه اول به بعد خشت چینی آغاز می شود. علت استفاده از خشت در طبقات بالا این است که سنگ چینی دیوار ها به ارتفاع بیش از یک طبقه امکان وازدن و غلطیدن سنگ ها از روی هم را دارد.

کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت بررسی روستای ماسوله,pptx , , مطلب مفید ,شهر تاریخی و توریستی ماسوله، یکی از نقاط تاریخی، سرسبز و خوش آب و هوای شمال ایران با هوای مه آلود، تابستانهای خنک و زمستانهای پر برف است که بومیان آن را تالش‌ها تشکیل می دهند. ماسوله در جنوب غربی استان گیلان در بخش سردار جنگل فومن، ۶۰ کیلومتر,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت بررسی روستای قلعه شور اصفهان ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی روستای آلولک قزوین ,ppt
دانلود,پاورپوینت بررسی روستای کمدره آمل,ppt
دانلود,اتوکد طراحی خانه روستایی در اقلیم سرد,dwg
پروژه روستای ابنیک شمیرانات تهران، پاورپوینت
پروژه بررسی ساختاری معماری روستایی دامنه زاگرس، پاورپوینت
پروژه بررسی ایده ها و راهکارهای طراحی اقلیمی در روستای ماسوله ، پاورپوینت
پروژه روستای سرو سفلی از توابع یزد ، پاورپوینت
پروژه روستای تاریخی تیس جابهار ، پاورپوینت
پروژه روستای عبدل آباد قزوین ، پاورپوینت
پروژه روستای دانباران سراب ، پاورپوینت
روستای پس قلعه ، بررسی معماری ، پاورپوینت روستای پس قلعه
روستای خادم آباد از توابع مشهد ، پروژه روستا در مشهد
ماسوله گیلان ، بررسی معماری ، پاورپوینت ماسوله ، روستای ماسوله
طرح هادی روستای یزدل کاشان
طرح هادی روستای مرق در۴۲كیلومتری شمال كاشان
طرح هادی روستای علوی کاشان
دانلود,پاورپوینت معماری روستای اردبيلک,ppt
دانلود,پاورپوینت بررسی روستای شوند در استان همدان,ppt
دانلود,پاورپوینت روستای زنوزق,ppt
 

مشخصات آگهی:

  • کد آگهی: 119979
  • تاریخ ارسال آگهی: 1397/09/13 15:05:17
  • تاریخ انقضای آگهی: 1398/09/09
  • موقعیت آگهی: تهران - تهران
  • تعداد بازدید آگهی: 5 بار
  • توضیحات:

مشخصات آگهی دهنده:

  • نام و نام خانوادگی: nbpars.ir
  • تلفن:
  • ایمیل:
  • آدرس محل فعالیت:
دیگر آگهی های منتشر شده توسط این کاربر را ببینید...

ارسال پیام به آگهی دهنده:

کد امنیتی

کلمات کلیدی آگهی:

دانلود,پاورپوینت بررسی روستای ماسوله,pptx